Araç Hasar Kaydı Tramer Sorgulama İşlemi Yapma

Araç satın alacak olan kişiler, satın alma işlemlerini tamamlamadan önce belirli sorgulamaları yaparak araç hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. İkinci el otomobil alırken test sürüşü, genel kontrolleri dışında bazı sorgulamalar ile de aracın durumu hakkında fikir sahibi olmak mümkündür. İnternetin bu alanda sunduğu imkanlar araçlarla ilgili sorgulamaların daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Araç sorgulama işlemleri denildiğinde, araç hasar kaydı en önemli sorgulamalardan bir tanesidir. Bu sorgulama işlemi ile aracın geçmişindeki hasar durumuna ilişkin her türlü detay kısa sürede öğrenilmektedir.

İkinci el otomobil satın alırken dikkatli olunması önemlidir. Kaza durumu ve aracın borç durumu aracı satın almayı düşünen kişiler için en önemli noktaların başında gelmektedir. İnternet bağlantısı sayesinde online sorgulama hizmeti veren tramer sorgulama sayesinde satın alınacak olan aracın kaza – hasar durumu sorgulaması cep telefonları ile dakikalar içerisinde yapılabilmektedir.

Plaka İle Araç Sahibi Sorgulama
Bir aracı satın almadan önce mutlaka plaka ile sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sorgulamaları yapmadan araç satın alan kişiler daha sonrasında ciddi sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmaktadır.

İkinci el araç alırken parayı vereceğiniz kişinin aracın resmi kayıtlarda görülen sahibi olmasına dikkat edilmelidir. Aracı devreden kişinin kendi hesabına ödemenizi gerçekleştirmediğinizde daha sonra “ben ödeme almadım” gibi dolandırıcılık sorunları ile karşılaşma riskiniz yükselmektedir. Bu yüzden detaylı bir şekilde araç sahibi sorgulaması gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Aracın plaka bilgilerinden araç sahibi sorgulamasını gerçekleştirebilmeniz için almayı düşündüğünüz aracın ŞASE – ŞASİ No bilgilerini bilmeniz lazım. Bu bilgiler ile telefondan kısa mesaj yolu ile sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. DETAY boşluk şase numarasını bitişik bir şekilde yazarak 5664’e atmanız gerekli bilgilerin cebinize gelmesi için yeterlidir.

Araç Hasar Kaydı Sorgulaması
Araç almayı düşünen kişiler bütçelerine ve hayallerindeki otomobili günümüzde çoğunlukla internet aracılığı işe aramaktadır. Online otomobil satış sitelerinde araçlara tek tıkla ulaşılabilmekte, üstelik dakikalar içerisinde hem istediğiniz araçların özelliklerini öğrenebilir hem de diğer araçlarla kısa süre içinde karşılaştırma yapma imkanı bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden araç sorgulaması yaparken aracın fotoğraflarında plakanın açık bir şekilde paylaşılmasına dikkat edilmelidir. Aracın özellikleri ve fiyatı kadar bu plaka bilgisi ile anında araç hasar kaydı sorgulaması da cep telefonlarından gerçekleştirilebilmektedir. Araç hasar kaydı sorgulaması cep telefonlarından kısa mesaj ile plaka bilgisinin 5664’e atılması ile anında gerçekleştirilebilmektedir. Böylece almayı düşündüğünüz araçla ilgili hasar bilgilerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Şasi No İle Kaza Borç Tramer Hasar Sorgulama
Son yıllarda ikinci el araç almayı düşünenler arasında tramer hasar sorgulaması yaygınlaşmaktadır. Hasar kayıtları, aracı satın alırken en çok kafalarda soru işareti uyandıran sorudur. Bu konuda en güvenilir bilgi de, otomatik olarak araç siciline işlenen tramer hasar kayıtlarından alınmaktadır.

Aracın daha önceden bir kaza geçmişi olup olmadığını HASAR boşluk S boşluk araç ŞASİ numarasını yazarak 5664’e göndererek anında öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu sorgularda aracın değişen parçası olup olmadığını da rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bunun içinse yine cep telefonlarının kısa mesaj ile sorgulama özelliğinden faydalanabilirsiniz. 5664’e PARÇA boşluk araç plakası bilgisini yazarak kısa mesaj attığınızda, değişen parça bilgisi kısa sürede cebinize gelmektedir.

Sıfır bir araç satın alırken bu sorgulamaları gerek yok. Fakat gün geçtikçe daha büyük ilgi gören ikinci el araç piyasasından araç alırken, daha sonrasında zarara uğramamak, sürprizler ile karşılaşmamak için mutlaka bu sorgulamaların yapılması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir